Warsztat odbędzie się w Beskidzie Wyspowym, w Gospodarstwie Permakulturowym Joasi i Leszka Frankiewicz Siekierczynie koło Limanowej. Część miejsc do spania znajduje się u nas w domu, a część w domkach oddalonych od nas o 100m. Wszystkie posiłki są u nas w domu. Zobacz na zamieszczoną na końcu strony galerię aby zorientować się lepiej co do standardu miejsca i pomieszczeń.
Miejsce: Siekierczyna 556, gospodarstwo permakulturowe
Gospodarze: Joanna i Leszek Frankiewicz
Organizacja warsztatu: Leszek Frankiewicz
Community Building (według metody Scotta Pecka) oferuje praktyczne wskazówki, a także żywe doświadczenie osiągania w grupie stanu Prawdziwej Wspólnoty, czyli stanu wyjątkowego bezpieczeństwa i głębokiego wzajemnego szacunku.
Te 3-dniowe warsztaty to doświadczenie grupowe dla osób, które chcą budować kulturę współpracy, wsparcia i autentycznej komunikacji w swojej społeczności, wspólnocie, organizacji czy w relacjach.
Głównym facylitatorem treningu jest Edward Groody, założyciel Community Building International. Edward jest jedną z osób, które pracowały z dr M. Scottem Peckiem, psychiatrą i autorem bestsellera The Road Less Traveled (Drogą Mniej Uczęszczaną) i twórcą procesu budowania wspólnoty (Community Building).
Tej jesieni Edward przylatuje po raz kolejny do Europy na serię treningów - w Polsce, Czechach, Słowacji, Holandii, na Litwie i na Węgrzech.
Jeśli znasz kogoś ze swojej społeczności, kto mógłby być zainteresowany udziałem, zaproś tą osobę na to wydarzenie!
Jest w sercu tęsknota za pokojem.
Jest w sercu tęsknota za wolnością bycia sobą, by być naprawdę widzianym w naszych relacjach,
partnerstwach i związkach.
Jak możemy stworzyć atmosferę bezpieczeństwa, zaufania i szacunku, abyśmy doświadczali radości z połączenia
z innymi, skutecznego działania, inspiracji i satysfakcji w naszej współpracy i w pracy?
Jak żyć w czasie kryzysu społecznego i środowiskowego zachowując nasze człowieczeństwo?
FACYLITACJA - Edward Groody wraz z Zespołem
Proces budowania wspólnoty został opracowany przez dr M. Scotta Pecka, w odpowiedzi na polaryzację, samotność i izolację we współczesnych społecznościach. Utratę poczucia autentycznej wspólnoty widział jako podstawę problemów i konfliktów społecznych. Peck stworzył 12 wskazówek dotyczących komunikacji, które przywracają poczucie wspólnoty oraz tworzą zaufanie i bezpieczeństwo w grupie. Osoby uczestniczące w treningach budowania wspólnoty mają możliwość przećwiczenia tych wskazówek oraz doświadczyć autentycznego poczucia wspólnoty.
Proces ten stosowany jest w wielu intencjonalnych wspólnotach.
Celem Warsztatu Umiejętności Budowania Wspólnoty (CBST) jest zwiększenie samoświadomości i wiedzy na temat kluczowych umiejętności budowania wspólnoty oraz zachowań i sposobów bycia wspierających wspólnotowość.
Warsztat przeznaczony jest szczególnie dla osób tworzących społeczności, wspólnoty i organizacje, pracujących z grupami oraz osób na ścieżce rozwoju, pragnących:
* poznać klucze do autentycznej komunikacji, połączenia i głębszych relacji
* rozpuszczać osobiste przeszkody w autentycznej komunikacji
* rozwijać zdolność słuchania i wyrażania się w pełniejszy sposób
* nawigować w sytuacjach konfliktowych w społecznościach i relacjach
* pozbyć się ukrytych agend i "pseudo-wspólnotowości" w grupach
* zwiększać zaangażowanie osób w życie organizacji/wspólnoty
* porzucić ocenianie innych oraz rozwijać akceptację i budować mosty pomiędzy osobistymi różnicami w grupie
* w krótkim czasie doświadczyć połączenia z osobami bardzo różnymi od Ciebie
* stać się bardziej świadomym pracy z traumą w grupie
* doświadczyć poczucia bycia widzianą i usłyszaną, widzianym i usłyszanym
* rozwinąć umiejętności, by być lepszym rodzicem, partnerem/partnerką, przyjaciółką/przyjacielem, liderką/liderem.
Warsztat będzie się składał z treści merytorycznych, praktycznych ćwiczeń w parach i grupach oraz procesu grupowego Community Building według Scotta Pecka, by doświadczyć przejścia od PSEUDO-WSPÓLNOTY (gdzie wszyscy są mili, ale relacje raczej płytkie) do głębokiej WSPÓLNOTY (gdzie mniej ludzi lubisz, ale więcej kochasz).
Edward Groody
Jest założycielem Community Building International (CBI) oraz Edward Groody & Associates, Inc. firmy konsultingowej specjalizującej się w pomaganiu organizacjom zmieniać się w sposób, który docenia i angażuje ludzi.
Edward prowadzi treningi i warsztaty Community Building dla społeczności i organizacji biznesowych, akademickich i religijnych. Jest jedną z niewielu osób, które były szkolone, i pracowały bezpośrednio z dr Scottem Peckiem.
Emilia Ślimko
Jest facylitatorką budowania wspólnoty w procesie szkolenia.
Asia łączy w swoim działaniu rozwój osobisty i głęboką ekologię.
Pracuje z grupami jako trenerka oraz indywidualnie z osobami.
Jest absolwentką m.in. psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu nauczycielskiego Mindfulness (MBLC) i Kursu Compassion (Mindfulness Association).
Joanna jest choreoterapeutką, facylitatorką Biodanzy w superwizji (Sammo Lusa/Biodanza Schule Berlin-Mitte) i facylitatorką budowania wspólnoty w procesie szkolenia wg metody S.Pecka, fascynatka tradycyjnych tańców afrykańskich i psychologii procesu, tłumaczka.
Pracowała choreoterapeutycznie z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i seniorami. Wierzy w wewnętrzne dobro człowieka i że w sprzyjających warunkach ma ono szansę się rozwinąć.Ukończyła Akademię Ped.Specjalnej i Międzynarodową Szkołę Psychologii Procesu im.A.Mindella
Joanna Gumienniak
Joanna Mikołajczyk
Leszek Frankiewicz
Facylitator procesu wspólnotowego wg metodologii Scotta Pecka. Twórca projektu Pełnia Wspólnoty
PROGRAM
28/03-30/03 2024 (3 dni)
* Przyjazd w czwartek wieczorem
* Początek warsztatu w piątek o godz. 9:00
* Koniec w niedzielę o godz. 16.00
OPŁATA ZA WARSZTAT
1950 zł
Opłata za trening pokrywa wynagrodzenie dla facylitatorów, koszty organizacyjne, pełne wyżywienie oraz nocleg w Gospodarstwie Permakulturowym (od czwartku do niedzieli).
Jest możliwość zostania do poniedziałku. Koszt dodatkowego dnia (kolacja w niedzielę, nocleg i śniadanie w poniedziałek) wynosi 120zł. Daj nam o tym znać w formularzu zapisu!
JĘZYK
Polski i angielski. Zapewniamy tłumaczenie.
KONTAKT ZWIĄZANY Z WARSZTATEM LUB MIEJSCEM
Leszek Frankiewicz
e-mail: lfrankiew@pelnia-wspolnoty.pl
tel: +48 602 107 543
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych powyżej danych przez Pełnia Wspólnoty, które będzie ich Administratorem. Dane osobowe zbierane w formularzu nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu ustawy z dnia 10.05.2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018.1000 z dnia 2018.05.24); co oznacza, że żadne podmioty, ani osoby trzecie nie otrzymają ich – są one zbierane wyłącznie w celach związanych z organizacją wydarzeń przez Pełnia Wspólnoty. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści jej danych oraz możliwość ich poprawiania lub usunięcia. Mail z prośbą o zmianę lub usunięcie danych, proszę wysłać mailowo na adres: lfrankiew@pelnia-wspolnoty.pl
Po wysłaniu zgłoszenia przekażemy Ci informacje odnośnie płatności i opcji zakwaterowania.
Imię, nazwisko, numer telefonu, email i wiek są
polami WYMAGANYMI